Neznámý muž zřejmě na Moravě znásilnil pět žen včetně nezletilých

- Aktuality autor: red

Policie vyšetřuje pět znásilnění, čtyři ve Zlínském a jedno v Moravskoslezském kraji. Není vyloučeno, že se jich dopustil jeden pachatel. Muž, který policii stále uniká, s největší pravděpodobností řádí na mnoha místech Moravy.

Dáváme dohromady popis případů, pracuje se i na identikitu, řekl ve čtvrtek ČTK mluvčí zlínského krajského ředitelství policie Aleš Mergental.

Neznámý muž pravděpodobně nejprve ve středu po poledni přepadl v Kopřivnici na Novojičínsku nezletilou dívku. Podle policie ji ve výtahu pod pohrůžkou použití nože donutil, aby se svlékla. Poté po ní požadoval různé sexuální praktiky. Dívce se podařilo z výtahu utéci. Muž posléze z místa činu odešel. Další útok se stal kolem 14:00 ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku, kde muž požadoval po sedmnáctileté dívce pod pohrůžkou zabití různé sexuální úkony.

Podle Mergentala se poté pachatel přesunul na Kroměřížsko. Nejprve si vyhlédl mladou ženu v přízemí jednoho z panelových domů v Kroměříži, poté také v panelovém domě v Holešově nutil k sexuálním praktikám nezletilou dívku a nakonec v podvečer zaútočil na asi třicetiletou ženu u koupaliště v Bystřici pod Hostýnem. Ve dvou případech přepadeným vyhrožoval nožem, oběti vždy začaly křičet a násilník z místa činu utekl.

Policisté hledají případné svědky některé z těchto událostí. Lidé se mohou přihlásit na kterékoliv policejní služebně nebo zavolat na linku 158.

Tagy: znásilnění zeny

Zdroje: ČTK