Neznámí útočníci hodili do domu Romů zápalnou láhev

- Aktuality autor: red

Na dům romské rodiny v ostravské osadě Bedřiška někdo zaútočil zápalnou lahví. Uvedla to v pondělí Česká televize s tím, že obyvatelům se oheň podařilo uhasit, nikdo nebyl zraněn.

Ostravská policie na 13:30 svolala tiskovou konferenci, na níž chce k případu poskytnout bližší informace, sdělila policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení. 

Podle televize se útok stal ze soboty na neděli. Láhev vlétla do dětského pokoje, kde spala čtrnáctiletá dívka. Rána ji vzbudila a láhev se jí podařilo rychle uhasit. Romové žijící v osadě se po útoku obávají o svou bezpečnost. 

Loni v dubnu žháři zaútočili na domek romské rodiny ve Vítkově na Opavsku. Do domu podle výsledků vyšetřování vhodili tři zápalné láhve. Při následném požáru byli zraněni tři lidé. Nejvážněji tehdy ani ne dvouletá Natálka. Utrpěla rozsáhlé popáleniny druhého a třetího stupně na 80 procentech těla. 

Proces se čtveřicí obžalovaných pravicových extremistů z Opavska a Bruntálska začne u Krajského soudu v Ostravě 11. května. Hlavní líčení budou doprovázet mimořádná bezpečnostní opatření.

Muži jsou obžalováni z pokusu o rasově motivovanou vraždu, kterou chtěli spáchat na více osobách, z nichž jedna byla dítě. Za to jim hrozí až 15 let vězení. Padnout ale může i výjimečný trest či doživotí.

Tagy: rodina Romové

Zdroje: ČTK