Nespokojený zakázník držel rukojmí v sídle BMW, nakonec se vzdal

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Ozbrojený muž, nespokojený zákazník, držel v pondělí odpoledne v objektu německé automobilky BMW u Paříže jednu zaměstnankyni jako rukojmí. Pak se však sám vzdal policii, aniž by komukoli ublížil.

Sdělila to místní prokuratura. 

Muž pronikl do objektu BMW v Montigny-le-Bretonneux začátkem odpoledne. Měl pušku a v hale začal střílet, aby nahnal strach. Pokusil se také založit v objektu požár. Jako rukojmí vzal telefonistku. Ostatní zaměstnanci měli čas se ukrýt. 

Muže vyšetří i psychiatr

Na místo okamžitě dorazila elitní jednotka francouzské policie, která má nedaleko výcvikové středisko, a podařilo se jí muže přesvědčit, aby se vzdal. Teď ho vyšetřuje policie a měl by ho vyšetřit i psychiatr. 

První zprávy hovořily o tom, že šlo možná o bývalého zaměstnance podniku. Zástupce prokurátora v Montigny-le-Bretonneux pak ale sdělil, že šlo o klienta, který si stěžuje, že jeho "bavorák" má mechanické problémy, které automobilka není schopna odstranit. 

Nespokojený zákazník neútočil poprvé

AFP napsala, že v muži nevzkypěla kvůli BMW žluč poprvé. Byl už obviněn z násilí na zaměstnanci jedné prodejny BMW v pařížské oblasti. V roce 2006 se chtěl dostat do bytu majitele prodejny a vymoci na něm 20 tisíc eur (půl milionu korun) i za tu cenu, že ho i s rodinou sváže a bude jim vyhrožovat podřezáním. Už v roce 2003 se pokusil se upálit před prodejnou BMW, kde si svoje auto koupil. 

Nyní se rozhodl zaútočit přímo na pobočku BMW-France v Montigny. Vyzbrojil se puškou, náboji a leukoplastem, řekl zástupce prokurátora. 

Mluvčí podniku řekl, že v objektu bylo asi 70 až 80 lidí, kteří se uchýlili do podnikové jídelny a zalarmovali policii.

Tagy: Francie BMW policie muz rukojmí

Zdroje: ČTK