Německá policie se stahuje z českých hranic. Krádeží a pašování ale neubývá

- Aktuality autor: pal

Německá policie sníží stavy na hranicích s Českem a Polskem. Stane se tak i přes to, že podle policejních statistik prudce vzrostla  kriminalita v německých pohraničních městech. Roste počet krádeží aut a pašování tvrdých drog, především pervitinu. 

Německá policie má důležitější úkoly na práci než ochranu svých hranic?

Německá policie má důležitější úkoly na práci než ochranu svých hranic?,zdroj: ThinkStock

Ze strany německé policie půjde o překvapivý krok, protože zdejší odbory si stále ztěžují na dlouhodobější nedostatek zaměstnanců. V současné době není obsazeno asi 2,9 tisíce pracovních míst.

"Poslední reforma spolkové policie nařídila masivní rušení míst na východní hranici. I když tento program ještě není u konce, policejní ředitelství v Postupimi už připravuje tajný dokument, který v této oblasti počítá s dalším rušením míst," upřesnil Günter Rink z policejního odborového svazu.

Snižováním počtu policistů na hranicích se paradoxně rozšířil počet úkolů, které má policie plnit. Mezi ty nejdůležitější v současné době patří ochrana zlatých rezerv německé centrální banky nebo dohled na fotbalových stadionech. 

Policejní ředitelství ale chystané rušení míst v pohraničí doposud nepotvrdilo. Uvedlo, že se nechystá nabírat nové zaměstnance. Na hranicích mezitím výrazně přibývá krádeží aut, které mají podle policistů na svědomí organizované české a polské skupiny. Nejčastějšími oběťmi těchto krádeží jsou majitelé škodovek, které se prodávají na náhradní díly. 

Tagy: Německo Česko Polsko organizovaný zločin německá policie kriminalita v Česku zločin a trest

Zdroje: ČTK