Němci odmítají legalizaci marihuany pro osobní účely

- Aktuality autor: Michal Polák

Němci odmítají, aby jejich země po vzoru amerického státu Colorado legalizovala užívání marihuany pro rekreační účely. Podle průzkumu institutu Forsa, jehož výsledky dnes zveřejnil magazín Stern, jsou proti zmírnění pravidel pro užívání konopných drog dvě třetiny Němců. Vláda se k dekriminalizaci marihuany nechystá. 

Marihuana (ilustrační foto)

Marihuana (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

V průzkumu uvedlo 65 procent dotázaných, že by prodej marihuany a hašiše měl zůstat zakázaný a současná pravidla by se měnit neměla. Pro legalizaci po vzoru Colorada bylo jen 29 procent Němců. 

Odpor proti legalizaci konopných drog spojuje voliče téměř všech velkých politických stran. Příznivci uvolnění pravidel převažují pouze mezi stoupenci Zelených, mezi kterými se pro legalizaci vyslovilo 51 procent dotázaných. 

V americkém státu Colorado je od počátku roku legální maloobchodní prodej marihuany. Obyvatelé státu si mohou v licencovaných obchodech koupit pro svou potřebu 28 gramů drogy, obyvatelé jiných států čtvrtinu tohoto množství. 

V Evropě má nejliberálnější postoj k užívání marihuany Nizozemsko. V Česku je prodej drogy pro rekreační účely nelegální, zákonodárci ale loni umožnili užívání marihuany pro léčebné účely.

Tagy: Německo marihuana

Zdroje: ČTK