Několik poboček bank zůstalo zavřených, většina ale funguje

- Aktuality autor: Danica Klein

Banky musely kvůli dnešní stávce ponechat několik poboček uzavřených nebo posunout jejich otevírací dobu. Ve valné většině ale banky otevřely pobočky v běžné otvírací době. Vyplývá to z ankety mezi tuzemskými bankami.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Největší tuzemská banka Česká spořitelna měla během dopoledních hodin uzavřenu pobočku v Praze na Albertově, která by ale měla být během odpoledne zprovozněna. Poštovní spořitelna ze skupiny ČSOB posunula otevírací dobu u jednoho svého finančního centra v Praze Roztylech, a to na 11:00.

V plném rozsahu

Podle mluvčí Poštovní spořitelny Denisy Salátkové finanční centra v Praze Roztylech, v ulici Revoluční a v ulici Štefánkova vzhledem k omezení pražské MHD rovněž zkrátí provozní dobu.

ČSOB neotevřela pobočku v Jindřišské ulici v Praze. "Klienti mohou využít nejbližší pobočku v Jeruzalémské ulici nebo na Václavském náměstí, které jsou vzdálené několik metrů od této pobočky. Na ostatních místech ČR jsou všechny pobočky otevřené v plném rozsahu poskytovaných služeb," uvedla mluvčí ČSOB Pavla Hávová.

V centrále ČSOB v Radlicích bylo dnes podle Salátkové přibližně 40 procent zaměstnanců. "Byla zajištěna přítomnost klíčových osob, které jsou nutné pro řádný chod banky. Kolegům, kterým to jejich pracovní agenda dovoluje, bylo umožněno zůstat na home office. Někteří zaměstnanci si vzali dovolenou," uvedla.

Bez omezení

"Udělali jsme maximum pro to, abychom klientům poskytli standardní servis, na který jsou běžně zvyklí. Zároveň jsme také ve velkých městech, kterých se stávka týká, zajistili s předstihem zásobení našich bankomatů hotovostí," uvedla mluvčí ČS Helena Matuszná.

Všechny své pobočky otevřely Raiffeisenbank, GE Money Bank, Komerční banka i UniCredit Bank. "K žádnému omezení našich služeb kvůli stávce nedošlo," uvedl mluvčí banky Tomáš Kofroň.

"Všechny naše pobočky jsou otevřené a pracují ve standardním režimu. Nepředpokládáme, že by v průběhu dne mělo dojít k nějaké změně," uvedl i mluvčí GE Money Bank Pavel Zúbek.

Pěšky nebo na kole

Všechny pobočky v běžném režimu dnes otevřela i Hypoteční banka ze skupiny ČSOB. "Řada našich zaměstnanců putovala do práce i několik kilometrů pěšky, jiní využili kolo. Na centrálu v Radlicích dorazil na kole i generální ředitel banky Jan Sadil," uvedla mluvčí banky Rita Gabrielová.

Celodenní stávka dopravních odborů proti vládním reformám zastavila velkou část pražské hromadné dopravy, metro nejezdí vůbec. Stojí i osobní a nákladní provoz na dráze.

Tagy: stávka Praha banky finance

Zdroje: ČTK