Několik koaličních poslanců nepodepsalo koaliční dohodu

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Několik koaličních poslanců zatím nepodepsalo koaliční dohodu. Podle neoficiálních informací jsou mezi nimi zástupci ČSSD i KDU-ČSL. Do dneška chtěla mít koalice pod smlouvou všech 111 podpisů. Podle poslance ČSSD Jeronýma Tejce bez ohledu na podpisy celý klub vládu podpoří. Sám Tejc dohodu podepsal.  

Zástupci ČSSD, ANO a KDU-ČSL

Zástupci ČSSD, ANO a KDU-ČSL,zdroj: Profimedia.cz

Předseda sociálnědemokratického klubu Roman Sklenák si nemyslí, že by někteří poslanci nepodepsali koaliční dohodu, nebo podepsali jen její část. Podle některých médií totiž několik poslanců nechce podepsat tu část, která se týká rozdělení postů ve vládě. Podle Sklenáka ale tyto informace neodpovídají realitě.

"Bez ohledu na to, co je, nebo není podepsáno, bude poslanecký klub ČSSD hlasovat jednotně pro důvěru vládě," řekl novinářům Tejc. Dodal, že on sám podepsal tu část, která byla schválena ústředním výkonný výborem strany. "To znamená, jak tu procedurální část, tak tu programovou," řekl Tejc.

Mezi chybějícími podpisy je zřejmě i jeden lidovecký. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek novinářům řekl, že ještě ráno jeden chyběl. "Nevím, jestli už to není vyřešeno," poznamenal.

Tagy: ČSSD KDU-ČSL koaliční dohoda nepodpis

Zdroje: ČTK