Nejvyšším úředníkem v Česku se stal Josef Postránecký

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 28. 1. 2015 19:02) - Aktuality autor: roj

Superúředníkem se na následujících šest let stal Josef Postránecký. Vláda ho zvolila ze třech finalistů výběrového řízení. Své funkce náměstka ministra vnitra pro státní správu by se měl ujmout od 1. února.

Nový nejvyšší úředník Josef Postránecký

Nový nejvyšší úředník Josef Postránecký,zdroj: archiv Ministerstva vnitra

Třiapadesátiletý Postránecký už na ministru vnitra pracuje, a to jako ředitel kanceláře náměstka ministra vnitra pro ekonomiku, strategie a evropské fondy. 

"Považuji ho za komplexně připraveného odborníka, který své kvality potvrdil i při tom řízeném dialogu," uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. 

Mezi Postráneckého první úkoly bude patřit hlavně vypsání výběrových řízení na státní tajemníky.

"Chci změnit hodně věcí, především aby státní správa byla stabilizována, protože pokud úředníci dělají léta dobře svoji práci, tak je to hned znát. A to je jeden z mých cílů," uvedl Postránecký. 

Ministři si nejužší trojici kandidátů pozvali na dnešní jednání, kde je ještě dále zpovídali, a to i v angličtině, němčině a francouzštině. Dostali také pětiminutový prostor k tomu, aby představili sebe i svou koncepci.

V trojici finalistů byli kromě Postráneckého tajemnice třebíčského magistrátu Simeona Zikmundová a ředitel strukturálních fondů na ministerstvu průmyslu Břetislav Grégr.

Tagy: Česko Ministerstvo vnitra státní správa výběrové řízení

Zdroje: ČTK