Nejvyšší soud potvrdil vrahovi taxikářky 19 let

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Mladík zasadil taxikářce 14 bodných ran, hájil se tím, že byla v pořádku a zemřela kvůli vině lékařu. Nejvyšší soud přesto Tomášovi Bandimu potvrdil trest ve výšce 19 let za mřížemi.

Tomáš Badi u soudu

Tomáš Badi u soudu,zdroj: Isifa.com

Za ubodání taxikářky v Ústí nad Labem si pachatel Tomáš Badi odpyká 19 let ve vězení. Jeho dovolání odmítl Nejvyšší soud (NS), vyplývá to z databáze InfoSoud. Mladík se přiznal, motiv však zůstal nejasný. Původně tvrdil, že hodlal ukrást tržbu a auto, později uváděl, že se chtěl jen povozit v taxíku zadarmo.

Badi v dovolání žádal zrušení pravomocného verdiktu a nové projednání kauzy u soudu prvního stupně. Podle obhajoby měl být potrestán nikoliv za vraždu, ale za těžké ublížení na zdraví. Podle soudců však dovolání podal z jiného důvodu, než připouští trestní řád. NS nezjistil v procesu žádnou chybu, trest prý odpovídá povaze činu.

Badi, který pod oblečením ukrýval nůž, nasedl loni 28. července v noci do vozu taxislužby v centru Ústí. Devětatřicetiletou řidičkou se nechal přes hodinu vozit po městě. Když po něm chtěla zaplatit 1800 korun, napadl ji. Policistům pak tvrdil, že ji chtěl jen zastrašit. Řidičce však nakonec zasadil 14 bodných ran, mimo jiné do srdce a jater. Poté z auta utekl, zapomněl v něm ale mobil své přítelkyně. Kriminalisté ho tak dopadli několik hodin po činu.

Těžce zraněnou taxikářku našel mladík, který projížděl kolem. Žena nad ránem zemřela po operaci v nemocnici na následky šoku z velké ztráty krve. Před operací ještě stihla zavolat synovi a popsat mu, co se stalo.

Překvalifikování činu žádal Badi již u Vrchního soudu v Praze. Tvrdil, že žena zemřela kvůli tomu, že ji lékaři pozdě operovali. Poukazoval na to, že taxikářka byla po pobodání relativně v pořádku, když zvládla telefonovat. Znalci ale popsali, že při podobném zranění ubývají člověku síly ve vlnách a smrt se podaří odvrátit jen málokdy.

Podle psychologů je Badi podprůměrně inteligentní, agresivní, zbrklý a výrazně nevyzrálý. Před vraždou už měl v trestním rejstříku dva záznamy za krádež a neoprávněné užívání cizí věci. Kromě toho se dopustil 11 přestupků.

Tagy: vězení Česko vrah Ústí nad Labem ČR Nejvyšší soud Taxikářka

Zdroje: ČTK