Nejpopulárnějším politikem je poprvé Pospíšil, John ztrácí

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Nejpopulárnějším stranickým politikem je podle zářijového průzkumu agentury STEM ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS). Na prvním místě tak nahradil dosud nejoblíbenějšího předsedu Věcí veřejných a ministra vnitra Radka Johna.

John se nyní propadl až na sedmé místo.

Na předních příčkách ho tak předběhli jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD), lídr TOP 09 Karel Schwarzenberg, předseda vlády a ODS Petr Nečas, předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS) a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka

Druhý je Sobotka, polepšili si Němcová a Nečas

Politici na prvních pěti místech přitom skončili s poměrně podobným výsledkem, tedy se zhruba 50 procenty hlasů. Haška a Johna kladně hodnotilo 45, respektive 44 procent lidí.

Na druhém místě je Sobotka, který ztrácí na Pospíšila pouhý procentní bod, o další procento zpět je Miroslava Němcová. První desítku uzavíérá ministr obrany Vít Bárta, jehož obliba - na rozdíl od jeho stranického šéfa - stoupá.

Průzkum STEM se zaměřil na čelné představitele parlamentních stran a na všechny členy Nečasovy koaliční vlády. V době od 3. do 13. září je hodnotilo 1228 občanů.

Tagy: popularita pospíšil STEM

Zdroje: ČTK