Nejmladší Brit odsouzený za terorismus dostal doživotí. Je mu teprve 15 let

- Aktuality autor: pal

V Londýně byl na doživotí odsouzen patnáctiletý Brit, který společně s osmnáctiletým islamistou připravoval brutální vraždu několika lidí ve jménu islámského státu v Austrálii. Odsouzený chlapec je nejmladším britským občanem, který byl uznán vinným z terorismu. 

Nuž, který patřil mladému Britovi

Nuž, který patřil mladému Britovi,zdroj: Profimedia.cz

Nezletilec z anglického města Blackburn stráví nejméně pět let ve vězení pro mladé zločince. Poté by měl být přemístěn do žaláře pro dospělé s možností budoucího propuštění, pokud již nebude považován za nebezpečného. Podle BBC ale nejspíš vězení nikdy neopustí. "Představuje významné riziko," řekl soudce.

Hoch se ve svých 14 letech vydával za staršího a po internetu připravoval jednoho 18letého džihádistu v Austrálii k útoku ve jménu Islámského státu (IS).

Poslal mu tisíce zpráv. Dohromady je dal jeden policii známý verbíř IS. Útok se chystal na 25. dubna v místě obřadu na památku válečných veteránů z první světové války v Austrálii.

Útok by se pravděpodobně zdařil, kdyby britská policie nezachytila jeden z hovorů mladého Brita a nevarovala australské úřady. "Byl by to masakr," řekl po zatčení podle BBC mladý Angličan psychiatrovi.

Tagy: britanie zahraničí justice a soudy terorismus a násilí

Zdroje: ČTK