Nehody zastavily na hodiny dopravu na nové části pražského okruhu

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Téměř čtyři hodiny ve středu blokovaly provoz v nové části pražského okruhu v Cholupickém tunelu dvě nehody. Nejprve po 10:00 zastavila provoz v tunelu nehoda pěti kamionů a následně v poledne další kolize osobního auta s nákladním.

 U tunelu se podle centra dopravních informací tvořily dlouhé kolony. Světelné informační tabule podle České televize nefungovaly a řidiči se o uzavření části pražského okruhu dozvěděli po pěti kilometrech z návěsti. 

Srážka pěti kamionů si vyžádala jednoho zraněného. Na místě zasahovali i hasiči, kteří museli jednoho z řidičů z vozu vyprostit. Ještě než mohl být tunel zcela zprovozněn, havarovalo v něm v poledne osobní auto s nákladním, sdělila pracovnice centra dopravních informací. 

Světelné tabule ve zkušebním provozu

Podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) světelné tabule do konce roku fungují jen ve zkušebním manuálním provozu a jejich plné zautomatizování se teprve připravuje. "Nás čeká v dohledné době nějaké koordinační schůzka, kde se podíváme na celý systém v České republice, na jeho fungování," řekl ČT mluvčí ministerstva Karel Hanzelka. 

Podle centra dopravních informací dopoledne v nové části pražského okruhu havarovalo více vozidel. V tunelu Lochkov se ve směru na D5 v pravém jízdním pruhu srazily dva kamiony a těsně za stejným tunelem v tomtéž směru osobní vůz s kamionem.

Tagy: nehoda Praha tunel kolize

Zdroje: ČTK