Nehodu desítek aut na jihu Polska nepřežil Čech

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Při středeční hromadné srážce více než padesáti automobilů na rušné polské silnici S1 nedaleko severomoravských hranic u Českého Těšína zahynul jeden člověk. Obětí nehody byl Čech.

Řekl to mluvčí policie v polském Těšíně Mariusz Bialoń.  Nehoda se stala mezi příhraničními polskými městy Skoczów a Těšín. "Dostali jsme informaci, že poškozených bylo 57 aut," citovala polská agentura PAP Anetu Golembiowskou, mluvčí hasičů ve Slezském vojvodství. Šlo o osobní i nákladní auta z Polska i z jiných zemí. 

Podle svědka, na kterého se odvolává Dziennik Codzienny a který popisoval průběh nehody, na zúžené silnici nejdříve zpomalilo a následně úplně zastavilo nákladní auto s českou registrací. Do něho narazilo osobní auto, na které následně najela další vozidla. 

Nehoda si kromě jednoho mrtvého vyžádala také okolo čtyř desítek zraněných, z toho několik těžce. "Příčinou nehody byla hustá mlha," řekl Golembiowská. Silnice byla několik hodin zablokovaná; večer byla průjezdná ve směru z polského vnitrozemí do Cieszyna směrem ke hranicím ČR.

Tagy: nehoda Polsko Čech hromadna

Zdroje: ČTK