Nehoda kamionu uzavřela na čtyři hodiny pražský okruh

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 18. 1. 2013 11:15) - Aktuality autor: Danica Klein

Nehoda kamionu dnes zhruba na čtyři hodiny zablokovala jihozápadní část pražského okruhu. Vůz havaroval asi ve 04:15 poblíž sjezdu na Barrandov, v 08:10 byla cesta průjezdná. Při havárii se zranila řidička kamionu.

Kolony (ilustrační foto)

Kolony (ilustrační foto),zdroj: Reuters

Na okruhu byla silná vrstva sněhu, a proto byla rychlost na okruhu i po obnovení provozu omezena na 60 kilometrů za hodinu. Po 10:30 byla povolená rychlost zvýšena na 80 kilometrů. 

"Rychlost na komunikaci je stále snížena kvůli špatné sjízdnosti. Po 18. kilometr od dálnice D5 směrem k dálnici D1 je rychlost omezena na 80 kilometrů za hodinu. Od 18. kilometru je pak stanovena na 100 kilometrů za hodinu," oznámila Kropáčová. 

Kamion s návěsem podle policie havaroval, protože dvaatřicetiletá řidička nepřizpůsobila rychlost stavu silnice. "Dostala smyk a narazila do svodidel a elektrické rozvodové skříně," doplnila policejní mluvčí. Kamion se vzpříčil mezi svodidly napříč celou silnicí a až dvěma tahačům se vůz povedlo vyprostit. Než se podařilo odklidit následky nehody, tvořily se na okruhu dlouhé kolony.

Tagy: nehoda kamion Praha Plzeň Dálnice D1

Zdroje: ČTK