Nehoda kamionu u Plzně blokuje směr na Rozvadov

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Ranní nehoda kamionu s přívěsem na dálnici D5 u Plzně ve směru na Rozvadov zablokovala dálnici, bude nejméně do 12:00 neprůjezdná. Nehoda se stala na 82. kilometru u Šlovic poblíž tunelu Valík, řekla dnes krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková a mluvčí policie Ivana Telekešová. 

Nehoda kamionu (ilustrační foto)

Nehoda kamionu (ilustrační foto),zdroj: Mediafax

Ranní nehoda kamionu s přívěsem na dálnici D5 u Plzně ve směru na Rozvadov zablokovala dálnici, bude nejméně do 12:00 neprůjezdná. Nehoda se stala na 82. kilometru u Šlovic poblíž tunelu Valík, řekla dnes ČTK krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková a mluvčí policie Ivana Telekešová. 

"Vůz leží přes oba jízdní pruhy, je na boku, ve směru na Rozvadov je to neprůjezdné, policie odklání dopravu na převaděč dálnice Plzeň-Klatovy, ve směru na Prahu je neprůjezdný levý jízdní pruh," uvedla Telekešová. Pravý jízdní pruh směrem na Prahu není omezen. 

"Z nákladního automobilu s přívěsem uniklo větší množství provozních kapalin," uvedli hasiči. Při nehodě nikdo nebyl zraněn. Podle hasičů bude dálnice v úseku nehody minimálně do 10:00 neprůjezdná, podle policie se odstranění následků odhaduje až do 12:00. 

Příčina nehody se šetří, v úvahu přichází nepřiměřená rychlost, mikrospánek řidiče a další. 

Tagy: Plzeň nehoda kamionu Rozvadov

Zdroje: ČTK