Nedaleko Amsterodamu se srazil trajekt s nákladní lodí

- Aktuality autor: red

Na kanálu mezi městy Amsterodam a Utrecht se v pátek ráno srazila německá nákladní loď s nizozemským trajektem. Několik lidí se kvůli kolizi ocitlo ve vodě, oznámila nizozemská televize NOS. Jeden člověk se pohřešuje.

Příčina srážky není známa. 

Místo nehody, která se stala ještě za tmy, intenzivně prohledávají policejní potápěči, ale ani po čtyřech hodinách nikoho nenašli. Převrácený trajekt zůstává na hladině. Doprava na kanálu byla dočasně zastavena. 

Kolik lidí bylo na trajektu? To se neví

Prozatím se neví, kolik lidí na trajektu bylo. První zprávy hovořily o tom, že při srážce se jich ve vodě octlo několik. V této chvíli se ale policie podle své mluvčí domnívá, že tam byla jen jedna osoba - kapitán. Je prý možné, že trajekt teprve směřoval pro cestující. Mluvčí ale také připustila možnost, že se od nábřeží uvolnil samovolně a že byl prázdný. Plavidlo bylo určeno výhradně pro pěší a cyklisty. Jeho kapacita byla asi 12 lidí. 

Policie vyslechla kapitána německé lodi, ale sděleno bylo pouze to, že jeho test na alkohol byl negativní. 

Neštěstí se stalo na velmi frekventovaném kanálu u města Nieuwer Ter Aa zhruba deset kilometrů jižně od Amsterodamu kolem sedmé hodiny ráno. Tuto spojnici nizozemské metropole s Rýnem využívají jak větší nákladní lodě, tak i obvykle o poznání menší trajekty pro přepravu lidí.

Tagy: srážka trajekt

Zdroje: ČTK