Nečas přijal Bártovu rezignaci. Chce změny ve vládě včetně vnitra

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Premiér a předseda ODS Petr Nečas přijal rezignaci ministra dopravy Víta Bárty (VV) a doručí ji na Hrad prezidentovi Václavu Klausovi. Ještě během jara chce rekonstruovat svou vládu. Nelíbí se mu post ministra vnitra pro VV.

Někteří ministři podle Nečase svou práci nezvládají a vláda potřebuje změnu. Uvedl také, že je třeba uvažovat o tom, zda mají Věci veřejné dál spravovat ministerstvo vnitra. Je podle něj nepřípustné, aby vysocí politici byli napojeni na detektivní agenturu. 

Večer budou jednat lídři koalice

"Na základě působení všech minstrů vlády je v tuto chváli zjevné, že někteří z nich na své úkoly nestačí," řekl Nečas. Na páteční večer svolal Nečas jednání koaličních lídrů. 

Nečas vystoupil na tiskové konferenci potom, co Bárta po jednání své stranické frakce oznámil rezignaci. Lídr VV prý nechce zatěžovat akceschopnost vlády v době reforem a poškozovat nařčeními vůči své osobě Věci veřejné. Čelí nařčení několika svých bývalých spolustraníků, že se je pokoušel uplácet, aby například mlčeli o stranickém financování. 

Nečas: Jiné řešení než odchod Bárty neexistovalo

Nečas také uvedl, že neexistovalo jiné řešení než Bártův odchod. Nového ministra dopravy chtějí vybrat opět Věci veřejné, řekla nová šéfka poslaneckého klubu nejmenší vládní strany Karolína Peake.

Tagy: Vláda rekonstrukce vnitro

Zdroje: ČTK