Nečas potopil Tluchoře, novým šéfem klubu ODS je Stanjura

- Aktuality autor: red

AKTUALIZOVÁNO. Poslanci ODS zvolili předsedou svého klubu dosavadní prvního místopředsedu frakce Zbyňka Stanjuru, Tluchoř neuspěl, uvedly zdroje ČTK.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

V prvním kole podle neoficiálních informací i přes Nečasovu výzvu vybírali mezi Tluchořem a jeho odpůrcem Michalem Doktorem. Nikoho z nich ale nezvolili ani ve druhém kole. Nyní se chystá třetí kolo volby, ve kterém do hry zřejmě vstoupí další kandidáti. Podle zdrojů z klubu ODS se jedná o kandidatuře nynějších místopředsedů klubu Zbyňka Stanjury a Marka Bendy. Tluchoř zřejmě bude kandidovat znovu, Doktor už nikoliv.

Vládní Věci veřejné i někteří straničtí kolegové Tluchoře kritizovali za to, že při nedávné vládní krizi chystal spolu s poslankyní Kristýnou Kočí puč ve VV a nebyl oporou premiéra Petra Nečase. Sám Nečas se ale dosud proti Tluchořovi veřejně nepostavil a podle předběžných informací z jednání mělo být Tluchořovo znovuzvolení poměrně hladkou záležitostí. Řada poslanců ODS ale dávala najevo, že pro ně bude rozhodující právě postoj Nečase.

Tagy: tluchoř ODS vedení kluby

Zdroje: ČTK