Nečas ke kauze Nagyová po výslechu: Celý případ je vykonstruovaný politický proces

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) označil kauzu kolem své nejbližší spolupracovnice Jany Nagyové za vykonstruovaný politický proces. Nevidí důvod, proč by žádal Sněmovnu o své vydání k trestnímu stíhání. Vazba podle něj zničila společenský status obžalovaných. Pokud jim zničí i zdraví, bude za to zodpovědný vrchní státní zástupce Ivo Ištvan, řekl Nečas novinářům po svém dnešním výslechu na policii. 

Petr Nečas

Petr Nečas,zdroj: isifa/MAFRA/Michal Růžička

"Jedná se o politický proces. Jedná se jednoznačně o svévoli státního zastupitelství, jedná se o vykonstruovanou záležitost," prohlásil. 

Na dotaz, zda je připraven požádat Sněmovnu o své vydání, odpověděl, že nevidí jediný důvod, proč by to měl orgánům činným v trestním řízení usnadňovat. "Já jsem stíhán za své politické kroky, ne za nějakou kriminální činnost. a to je podstata imunity," podotkl. 

Nečasův dnešní výslech se týkal údajného podplacení exposlanců Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksy. Expremiér při odchodu z policejní budovy zopakoval, že se jednoznačně necítí být vinen. "Nikdy nebyla uzavřena žádná dohoda o tom, že poslanci za odstoupení dostanou pozice. To jsou absurdní konstrukce státního zastupitelství," uvedl. 

Postup státního zastupitelství označil za velmi podivný a nestandardní. 

Tagy: kauza Nagyová

Zdroje: ČTK