Návrhy ODS ohrožují zákoník práce, tvrdí odboráři

- Aktuality autor: red

Opatření ODS ke zvýšení zaměstnanosti v České republice podle odborářů užitek nepřinesou. Některé návrhy pracovní trh v minulosti nepřijal, jiné jsou prý dokonce v rozporu s evropskými směrnicemi.

Návrhy ODS nepomohou zvýšit zaměstnanost, ale útočí na zákoník práce, tvrdí analýza Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), kterou odboráři představili ve středu. 

"Tvrdit, že existuje opora mezi větší pružností pracovního trhu a zaměstnaností, je mýtus," řekl místopředseda ČMKOS Jaroslav Zavadil.

ODS podle něj upřednostňuje formy zaměstnaneckých poměrů, které znejišťují zaměstnané a v některých formách dokonce "olupují" státní rozpočet. To je prý příklad prodloužení maximální doby zaměstnání na základě dohod o provedení práce, kdy se neplatí sociální a zdravotní pojištění, ze 150 na 300 hodin. 

"Podpora pro nezaměstnané, kteří začnou podnikat, fakticky podporuje švarcsystém," říká předseda OS KOVO Josef Středula. Nepřinese to podle něj jediné pracovní místo, ale naopak podpoří firmy, které nechtějí platit pojistné. 

Plán ODS, představený minulý týden, počítá s dvanácti body, které by mohly přinést v následujících dvou letech až 265000 nových pracovních míst. Obsahuje rovněž slevu na pojistném pro zaměstnavatele, který vytvoří nové pracovní místo pro nezaměstnaného, absolventa nebo rodiče po skončení rodičovské, dále počítá s podporou částečných úvazků a alternativních metod zaměstnávání či uvolněním smluv na dobu určitou v následujících pěti letech. 

Zamýšlená snaha pro vznik nových pracovních míst ve formě slevy na sociálním pojištění pro zaměstnavatele a garance výplaty 75 procent případného odstupného má ale podle odborářské analýzy svá úskalí ve výpadku příjmů sociálního pojištění. Navíc chybí nutné omezení výpovědí ze strany zaměstnavatele výměnou za poskytnutou státní podporu. 

Návrh na zvýšení částečných úvazků pak může selhat na nezájmu podnikatelů. "Tento typ úvazků se vyvinul v západní Evropě v době konjunktury, kdy měl ženám umožnit práci i péči o rodinu," říká předseda legislativního odboru ČMKOS Vít Samek. 

Uvolnění smluv na dobu určitou na následujících pět let pak podle ČMKOS vůbec není možné, protože to neumožňuje příslušná evropská směrnice. "Navíc to způsobí, že lidé budou po celou tu dobu žít ze dne na den," říká Samek. Stejně tak prý nelze zavést pružnější pracovní doby. Opatření tohoto typu prý navíc snižují koupěschopnost zaměstnanců. Postih zaměstnanců, kteří podají výpověď z vlastní vůle, a v důsledku toho by podle návrhu ODS neměli nárok na plnou výši podpory, opomíjí důvody výpovědi, za nimiž může být například šikana. 

Naopak odbory vítají návrh na možnost převést zaměstnance dočasně na práci k jinému zaměstnavateli. "Omezí to příliš velký rozsah agenturního zaměstnávání," říká Samek. Vítají i podmínění výplaty sociálních dávek tím, že by se nezaměstnaní rekvalifikovali nebo se účastnili veřejně prospěšných prací. Státu však na to chybí peníze i úředníci. 

Odboráři se také vyjádřili k vetu prezidenta k novele zákona o zdanění benefitů. "Negativní stanovisko prezidenta Klause nás příliš nepřekvapilo, protože je avizoval již dříve," řekl Luboš Pomajbík z Odborového svazu dopravy. "Uděláme vše pro to, aby byl legislativní proces zdárně dokončen a na příští schůzi bylo veto prezidenta přehlasováno," dodal. 

Podle ODS by také sociální dávky by měly být jen pro aktivní. To znamená, že výplata podpory v nezaměstnanosti a dávek hmotné nouze by měla být podmíněna účastí ve veřejně prospěšných pracích, veřejné službě, rekvalifikacích nebo vzdělávacích kurzech. Kdo by podle z vlastní vůle výpověď, neměl by nárok na plnou výši podpory a zaměstnavatelé by mohli své zaměstnance dočasně přidělit k jinému zaměstnavateli.

Tagy: kritika ODS odbory opatření cmkos

Zdroje: ČTK