Navátý sníh uzavřel dálnici D1 na severní Moravě

- Aktuality autor: red

Silničáři kvůli navátému sněhu uzavřeli dálnici D1 na severu Moravy. Je neprůjezdná v obou směrech mezi 311. a 330. kilometrem. Uzavírka potrvá do odpoledních hodin.

Objížďka vede po silnici I/47. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra. Silničáři odstraňují sněhové převisy na mostě u Hladkých Životic. Ve středu se v tomto úseku srazilo osobní auto s nákladním, při nehodě zemřely dvě ženy. 

"V osobním voze cestovaly dvě ženy. Obě zemřely. Jejich auto ze zatím neznámé příčiny vjelo do protisměru, kde se srazilo s kamionem," řekl mluvčí novojičínské policie Petr Gřes. Nehoda se stala v úseku dálnice, kde byl zatím provoz spuštěn jen v jednom pruhu. Stavba druhého ještě nebyla dokončena. 

Po středě, kdy dopravu v Moravskoslezském kraji ochromilo sněžení a vítr, se situace na většině území vrátila do normálu. Problémy dlouhodobě přetrvávají na silnicích nižších tříd, kde může stále ležet zajetý sníh s místy zledovatělými úseky. V kraji podle Českých drah byla dopoledne uzavřena železnice z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy. 

Hlavní silnice, které jsou ošetřovány chemicky, jsou většinou mokré. Přesto by řidiči měli především v horských oblastech věnovat řízení větší pozornost, řekli dispečeři z moravskoslezské správy silnic. V středu dopoledne byly v regionu uzavřeny tři desítky silnic a pět železnic. 

Na většině míst regionu je nyní klidno nebo fouká jen mírný vítr, problémy s tvorbou sněhových jazyků tak silničáři zatím nemají. V kraji nesněží, jen místy se mohou vyskytnout přeháňky. Sníh silničářům nedělal problémy ani v noci. 

"V nočních hodinách jsme se věnovali rozšiřování úseků a odstraňování sněhových bariér, tyto práce budeme dokončovat ještě přes den," řekl bruntálský dispečer.

Tagy: dálnice D1 uzavírka

Zdroje: ČTK