Narození britského královského potomka rozpoutalo šílenství

- Aktuality autor: Danica Klein

Ovšem přinejmenším jeden zpravodajský server na své stránky umístil "republikánské tlačítko" pro uživatele, kteří chtějí všudypřítomné royalistické miminkománii uniknout.

Je to kluk!

Je to kluk!,zdroj: Getty Images

Oznámení, že manželka prince Williama začala rodit, vyhnala na Twitteru na první příčku nejdiskutovanějších témat "královské dítě". Mezi těmi, kdo přispěli, byl i arcibiskup z Canterbury Justin Welby, který by měl podle očekávání nového královského potomka pokřtít. "Mé myšlenky a modlitby jsou s Kate a celou rodinou v tento mimořádně zvláštní den," napsal Welby na Twitter. 

Ale ne všichni propadli monarchistickému třeštění. List The Guardian, o němž je dlouhodobě známo, že se jeho názory kloní spíše k levici a protimonarchistickým postojům, nabídl čtenářům na internetu možnost, jak nechat všechny zprávy o královském miminku zmizet. 

Na titulní straně umístil velké tlačítko s nápisem: "Republikán?" Stisknutím z obsahu listu vymizely všechny zmínky o dítěti - s výjimkou titulků v záhlaví, kde mezi dalšími významnými zprávami běhala informace, že vévodkyně z Cambridge byla přijata do nemocnice. Republikánská verze listu ovšem měla k dispozici tlačítko s nápisem "Royalista?", pokud by se čtenáři po zpravodajství o porodu přece jen zastesklo. 

I na Twitteru se objevila spousta komentářů vyjadřujících se kriticky jak k britské královské rodině, tak k celosvětové mediální fascinaci tímto tématem. Parodický účet "Bůh" (@TheTweetOfGod), který má 868.000 stoupenců, napsal: "Neví někdo, kde najdu blog o nadcházejícím narození některého z 15.000 dětí, které zemřou hlady?" 

Tagy: Velká Británie Porod britská královská rodina vévodkyně z Cambridge

Zdroje: ČTK