Napadená žena volala policisty. Zachránit ji ale nedokázali

- Aktuality autor: Šárka Novotná

V pražské Krči údajně v sobotu večer ubodal osmapadesátiletý recidivista svou partnerku. Čtyřicetiletá žena ještě stihla zavolat na tísňovou linku policie, pak se ale hovor přerušil. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Ženino volání přijala policie krátce po 22:00. "Ženský hlas žádal o pomoc. Poté jí ale někdo zjevně násilím sebral telefon. Zpět už se pak nedařilo dovolat," popsal situaci Hulan. 

Proto následně museli policisté složitě zjišťovat místo, odkud hovor přišel. Ačkoli se jim nakonec povedlo najít byt, ve kterém po vyražení dveří pobodanou ženu našli, její smrti se jim už zabránit nepodařilo.

"Policisté hned začali zraněnou oživovat a v resuscitaci potom pokračovali záchranáři, kteří dorazili na místo. Žena ale zraněním podlehla," řekl mluvčí policie. "Příčinou smrti byla pravděpodobně mnohočetná bodná zranění, ale potvrdí to až nařízená pitva," dodal. 

Přímo v bytě zadrželi policisté pro podezření z vraždy muže, zřejmě partnera usmrcené. Podle Hulana se jedná o recidivistu se zločineckou minulostí. Podezřelý byl několikrát trestán pro majetkové i násilné zločiny, ve vězení doposud strávil dohromady asi 20 let.

Tagy: nůž napadení ubodani

Zdroje: ČTK