Nákladní auto srazilo na přechodu dvě mladé ženy

- Aktuality autor: Jan Pastor

AKTUALIZOVÁNO. Nákladní auto dnes odpoledne v Novém Boru na Českolipsku srazilo na přechodu pro chodce dvě ženy ve věku 16 a 22 let. V ulici B. Egermanna dával řidič osobního vozu ženám na přechodu přednost, za ním jedoucí kamion dostal zřejmě při brzdění smyk a zezadu do osobního auta narazil. Obě ženy byly vážně zraněny, sdělila dnes liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Nehoda se stala krátce po 14:00 na ulici B. Egermanna blízko železničního přejezdu. Podle ředitele Zdravotnické záchranné služby Stanislava Mackovíka obě ženy záchranáři transportovali na traumacentrum do Liberce. Jednu se zraněním hlavy a ruky vezla sanitka. Druhou, která utrpěla mnohočetná poranění důležitých orgánů, transportoval vrtulník.

"Řidič osobního vozu utrpěl lehké zranění, z tohoto důvodu u něho nebylo možné provést orientační dechovou zkoušku, proto byl nařízen odběr krve v nemocnici," doplnila Suchánková. Řidič kamionu měl podle ní dechovou zkoušku negativní.

Šetření nehody převzali českolipští kriminalisté. Řidič kamionu, který zřejmě nehodu zavinil, je podezřelý z těžké újmy na zdraví.

Tagy: nehoda

Zdroje: ČTK