Nahlásil bomby ve školách a vydával se za spolužáky. Teď mu hrozí 8 let

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Uložení bomb na pražských Vinohradech, kde kvůli tomu v lednu dvakrát zasahovaly desítky policistů, údajně nahlásil devatenáctiletý student jedné z tamních škol. Důvodem jeho anonymních telefonátů bylo to, že se chtěl vyhnout výuce. Na policejním webu to dnes mluvčí Hana Jeřábková. Podle ní má mladík na svědomí i sedm anonymních ohlášení požárů v Praze 5. Proč tak činil, policie zjišťuje.

První výhrůžku o uložení bomby na Vinohradech policisté dostali na počátku ledna, na více než tři hodiny tehdy uzavřeli Moravskou a Sázavskou ulici a evakuovali z místních škol a pošty téměř 1100 lidí. O 14 dní později ze stejného důvodu zasahovali v Moravské, Korunní a Sázavské ulici, kde byl na zhruba dvě hodiny omezen provoz aut i tramvají, do ulic nemohli ani chodci.

Zadržený mladík se prý při volání na tísňovou linku vždy představil pod jmény svých spolužáků, kterým se chtěl pomstít za spory ve škole. Údajně doufal, že si je policisté předvolají. "Z důvodu, že se vždy vydával za své spolužáky, je v současné době obviněn nejen ze šíření poplašné zprávy, ale navíc i z křivého obvinění, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmileté vězení," doplnila mluvčí.

Tagy: bomby Praha 2

Zdroje: ČTK