Nabídka last minute zájezdů je letos nižší. Lidé hojně nakupovali v předprodejích

- Aktuality autor: Šárka Novotná

Až o 15 procent nižší je nabídka last minute zájezdů oproti loňskému roku. Zákazníci cestovních kanceláří v ní také nenajdou některá oblíbená letoviska. 

Cestovní kanceláře totiž prodaly v předprodeji do některých destinací až o 30 procent více zájezdů než loni a roste i běžný prodej. Ceny zůstávají na loňské úrovni, pouze zájezdy do některých populárních letovisek mohou být z důvodu poklesu kurzu koruny dražší o několik stovek korun. Na tiskové konferenci to dnes uvedli zástupci Asociace cestovních kanceláří ČR

Ceny last minute zájezdů s odletem v první polovině června byly podle zájezdového portálu Invia.cz nejnižší za posledních pět let. U některých leteckých týdenních zájezdů klesly ceny i pod 5000 korun na osobu, slevy tak dosahovaly i více než 70 procent. Cestovní kanceláře přitom na konci loňského roku uváděly, že ceny zájezdů prodávaných "na poslední chvíli" budou v létě kvůli intervenci meziročně až o desetinu vyšší. 

Mezi nejoblíbenější letecké destinace českých turistů patří Řecko, Turecko, Španělsko a Egypt. Mezi turisty cestujícími autobusy či auty jsou populární především Chorvatsko a Itálie, uvedl člen představenstva ACK Jan Osúch.

Velký návrat turistů zažívá podle cestovních kanceláří druhým rokem Tunisko včetně ostrovu Djerba. K tradičním středomořským prázdninovým destinacím za poslední roky přibylo Maroko a Kapverdské ostrovy. 

Tagy: Dovolená cestování

Zdroje: ČTK