Na železničním koridoru v Kolíně je částečně obnoven provoz

- Aktuality autor: Michal Polák

Správě železniční a dopravní cesty (SŽDC) se v noci částečně podařilo zprovoznit nádraží v Kolíně, kde voda zaplavila koleje. Vlaky mohou omezenou rychlostí jezdit směrem na Pardubice i Kutnou Horu, řekl kolem 4:30 mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský. Voda komplikovala provoz na důležité trati směrem na Moravu od nedělních 18:00

Železniční stanice v Kolíně

Železniční stanice v Kolíně,zdroj: Profimedia.cz

Stanice Kolín byla neprůjezdná zhruba od nedělních 18:00, protože se na kolejích kvůli ucpané propusti vytvořila laguna. Pracovníci museli koryto pro odtékající vodu uvolnit, což zprovoznění nádraží několikrát odložilo. Podle Ptačinského se ve směru na Pardubice podařilo zprůjezdnit dvě koleje před 4:00 a ve směru na Kutnou Horu dvě koleje ve 4:30. "Zprůjezdnění dalších kolejí už je teď jen otázkou času," dodal Ptačinský. Vlaky mohou nádraží projíždět jen omezenou nízkou rychlostí pět až deset kilometrů za hodinu. 

Při výluce byly dálkové spoje odkláněny, aby se vyhnuly Kolínu a regionální spoje nahradila autobusová doprava. 

 

Kvůli záplavám a sesuvům půdy bylo ve Středočeském kraji uzavřeno téměř 50 silnic druhé a třetí třídy a jejich počet pravděpodobně bude růst. Povodňovou situací zabývá krizový štáb Středočeského kraje, který se opět sejde dnes ráno. 

Po 4:00 podle internetových stránek Českého hydrometeorologického ústavu platil třetí povodňový stupeň, tedy ohrožení, na devíti místech ve Středočeském kraji.

Tagy: povodně železniční doprava

Zdroje: ČTK