Na Vysočině napadl nový sníh a tvoří se sněhové jazyky

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Kvůli hustému dopolednímu sněžení se dnes na Vysočině staly téměř tři desítky dopravních nehod. Silničáři udržují sjízdnost s nasazením veškeré techniky. Silnice jsou se zvýšenou opatrností sjízdné, jsou však kluzké a zejména v kopcích mohou leckde uvíznout kamiony. Na Třebíčsku hrozí ledovka. Řekl to Dalibor Tomšů z dispečinku Krajské správy a údržby silnic v Jihlavě. 

Sníh komplikuje dopravu

Sníh komplikuje dopravu,zdroj: Mediafax

"Řidiči měli problémy například mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě, silnice však zůstala průjezdná alespoň jedním pruhem," řekl Tomšů. Silničáři se před polednem kvůli hromadné nehodě, která uzavřela provoz na dálnici D1 ve směru na Brno, soustřeďují hlavně na údržbu silnice souběžné s dálnicí sloužící jako objízdná trasa. 

Kolem 11:00 podle silničářů sněží ještě na Žďársku a Třebíčsku. Vlivem silného větru se mohou hlavně v jižní části kraje tvořit sněhové jazyky. Hlavní silnice jsou mokré, místy na nich leží rozbředlý sníh po chemickém ošetření, na vedlejších je ujetá a někde zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. 

Teploty se pohybují kolem nuly. Přes den bude podle meteorologů na většině území padat déšť se sněhem, jen ve vyšších polohách bude ještě sněžit. Odpoledne se od západu bude oblačnost protrhávat a přeháňky budou jen ojedinělé. Nejvyšší odpolední teploty by měly dosáhnout dvou až šesti stupňů Celsia.

Tagy: silnice Vysočina sníh

Zdroje: ČTK