Na vybraných silnicích prvních tříd bude možné jet 110 km/h

- Aktuality autor: red

Ministerstvo dopravy rozhodlo, že povýší třináct čtyřproudých úseků silnic prvních tříd a dovolí na nich řidičům jezdit rychlostí 110 kilometrů v hodině. Tyto silnice zařadilo do pilotního projektu.

Řidiči je poznají tak, že na vjezdech bude modrá značka Silnice pro motorová vozidla (na ní se smí jezdit 130 km/h) a následně značka pro omezení rychlosti na 110 km/h. Informaci přinesla dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

"V České republice je mnoho dobře postavených silnic a řidiči by na nich mohli bezpečně jezdit větší rychlostí než fixních 90 km/h. Chceme jim našim projektem vyjít vstříc," řekl deníku náměstek ministra dopravy Ivo Toman.

Záměr zvýšit nejvyšší povolenou rychlost na vytypovaných silnicích první třídy podporují jak silničáři a řidiči, tak zástupci krajů. Proti není ani policie. Dlouhodobě chce ministerstvo zvýšení rychlosti na kvalitních a přehledných úsecích řešit změnou zákona.

Kdy začne novinka platit, není zatím zcela jasné. Například mezi Hradcem Králové a Pardubicemi by to mělo být od září. Česko patří spolu se Slovenskem mezi několik málo států, kde musí řidiči na silnicích prvních tříd striktně dodržovat rychlost 90 km/h, napsala dnešní MfD.

Tagy: rychlost doprava silnice

Zdroje: ČTK