Na Vsetínsku hořel velký statek, jeho majitel přitom asi zemřel

- Aktuality autor: red

Hasiči se od čtvrté hodiny ranní potýkali s rozsáhlým požárem velkého statku v obci Mikulůvka na Vsetínsku. Hořely dvě obytné budovy, přístavek a stodola. Při následném vyklízení zcela zničené stodoly hasiči našli ostatky lidského těla, zřejmě majitele statku, kterého od ranních hodin hledali.

To musí ale potvrdit pitva, případ vyšetřuje policie, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Podle něj požár způsobil značné škody. Na místě zasahovalo devět jednotek hasičů.

Žena stihla plamenům uniknout

V jedné z obytných budov bydlela asi 40letá žena, které stihla před plameny včas uniknout. Náhradní ubytování jí zajistila obec. Požár se hasičům podařilo lokalizovat asi po hodině intenzivního hašení. "Předpokládáme ale, že dohašovací a likvidační práce potrvají celé dopoledne," doplnil mluvčí krajských hasičů.

Požár byl nahlášen v době, kdy byla v plamenech především stodola. Požár se dále rychle rozšířil na blízký rodinný dům, který byl také celý zničen, a hospodářský přístavek. V krátké době však byl ohrožen i vedlejší obytný dům, který byl požárem poškozen.

Policisté našli osobní věci majitele

"U prvního a zcela zničeného domu se podařilo policistům najít osobní věci majitele, ale jeho samotného hasiči při průzkumu obytné části nenašli. Policisté po něm dál pátrali," přiblížil mluvčí krajských hasičů. Následně pak hasiči ve vyhořelé stodole našli lidské ostatky. "Předpokládáme, že by to mohl být majitel, po kterém jsme pátrali. Potvrdit to musí ale pitva," dodal Mitáček.

Na místo přijel také vyšetřovatel hasičů, který získává první informace. Na požářiště však vstoupí až po celkovém uhašení.

Tagy: úmrtí požár Vsetínsko

Zdroje: ČTK