Na Uherskohradišťsku umrzl bezdomovec

- Aktuality autor: Michal Polák

Počasí si na Uherskohradišťsku pravděpodobně vyžádalo další život. V pátek byl na louce u obce Strání nalezen mrtvý jednašedesátiletý muž, který trvale přebýval v nedaleké chatce. Lékařka už pouze konstatovala jeho smrt. Muž pravděpodobně umrzl, což musí potvrdit zdravotní pitva, řekl dnes policejní mluvčí Aleš Mergental. 

Bezdomovec

Bezdomovec,zdroj: ThinkStock

Kriminalisté ale při ohledání těla nenašli žádné stopy, které by nasvědčovaly tomu, že za mužovu smrt může někdo jiný. "Policisté zjistili, že naposledy byl jednašedesátiletý muž viděn předešlého večera v hospodě," uvedl Mergental. Je to tak pravděpodobně druhý člověk, který tímto způsobem v letošní zimě na Uherskohradišťsku zemřel. 

 

První obětí byl sedmatřicetiletý muž, jehož našli známí 7. prosince v části Uherského Brodu Újezdec. Podle policie bezdomovec zřejmě zemřel na podchlazení. V opuštěném volně přístupném objektu, kde přebýval, nemohl topit.

Údajně navíc holdoval alkoholu. Další obětí této zimy ve Zlínském kraji je zřejmě i sedmačtyřicetiletá žena bez domova, která byla o den později nalezena mrtvá v Rožnově pod Radhoštěm.

Tagy: bezdomovec umrznutí

Zdroje: ČTK