Na teplo zapomeňte! Březen bude teplotně podprůměrný a v noci bude mrznout

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Ještě celý březen mohou noční teploty klesat několik stupňů pod nulu. Nejvyšší denní teploty se ale mohou vyšplhat už nad deset stupňů Celsia. Březen jako celek pak bude podle meteorologů, kteří dnes zveřejnili měsíční výhled počasí, teplotně i srážkově podprůměrný. 

Prvních březnových deset dní má být podle předpovědi oblačno až zataženo, ojediněle se slabým sněžením nebo sněhovými přeháňkami, v závěru období budou srážky většinou dešťové. Uprostřed období by mělo být skoro jasno až polojasno, místy budou mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, ojediněle mrholení. 

Nejnižší noční teploty by měly být mezi nulou a minus šesti stupni Celsia, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem minus osmi stupňů Celsia, v závěru dekády by v noci mělo být mezi čtyřmi a minus dvěma stupni. Nejvyšší denní teploty se mají pohybovat mezi dvěma a osmi stupni Celsia, v druhé polovině období postupně porostou na sedm až 13 stupňů Celsia. 

Druhá březnová dekáda má být většinou oblačná, místy s deštěm, četnějším v druhé polovině období. Na horách by srážky měly být většinou sněhové. Nejnižší noční teploty budou mezi dvěma a minus čtyřmi stupni Celsia, nejvyšší denní mezi čtyřmi a deseti stupni Celsia. 

Posledních deset březnových dní má být oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami, přechodně může být i polojasno a beze srážek. Nejnižší noční teploty budou mezi třemi a minus třemi stupni Celsia, zpočátku při zmenšené oblačnosti může být ojediněle kolem minus pěti stupňů Celsia. Nejvyšší denní teploty budou zpočátku čtyři až deset stupňů Celsia, postupně sedm až 13 stupňů Celsia. 

Český hydrometeorologický ústav bude od března vydávat měsíční výhledy počasí novým způsobem. Vycházet budou každou sobotu kolem 14:00, nejbližší bude k dispozici 2. března.

Tagy: počasí mráz zima beznaděj

Zdroje: ČTK