Na Táborsku se vyšetřuje vražda novorozeněte, podezřelá je devatenáctiletá matka

- Aktuality autor: Michal Polák

Policisté od dnešního rána vyšetřují na Táborsku vraždu novorozeněte. Podle nich dítě zabila jeho devatenáctiletá matka.

Dítě žilo pouze pár hodin, řekla ČTK jihočeská policejní mluvčí Lenka Holická. Mrtvé novorozeně nalezli kriminalisté dnes dopoledne poblíž místa, kde mladá žena v posledních dnech bydlela.

"Žena těhotenství před svými příbuznými patrně tajila," uvedla Holická. Policisté ještě zcela nevyloučili verzi, že matka své dítě nezabila sama. "Kriminalisté také stále pracují s variantou, že žena měla komplice," řekla mluvčí.

Devatenáctiletá matka dítěte pobývala v poslední době u svých známých, kde s největší pravděpodobností také porodila. Policisté zatím vyšetřují, kdy dítě přišlo na svět. "Nevíme, jestli se tak stalo v pátek večer, nebo až v sobotu ráno. Více informací budeme mít až po pitvě," řekla Holická. Dodala, že s ohledem na věk zemřelého dítě policisté zatím nebudou zveřejňovat další podrobnosti případu. Devatenáctiletá žena je v péči lékařů.

Šestá vražda

V jižních Čechách jde v letošním roce o šestou vraždu. V lednu muž zabil svou bývalou přítelkyni, když ji umlátil baseballovou pálkou a podpálil. Krajský soud jej za to před týdnem nepravomocně odsoudil na 18 let.

V dubnu potom podle policie cizinec ubodal v Táboře barmanku. Kriminalisté podezřelého po několika hodinách zadrželi. Od června také policisté vyšetřují vraždu pětašedesátileté ženy z Českého Krumlova, kterou doma po několika dnech našla uškrcenou její sousedka. Před dvěma týdny údajně zabil devětatřicetiletý muž trpící halucinacemi svého pětaosmdesátiletého příbuzného.

Naposledy pak ve čtvrtek zavraždil dvaatřicetiletý muž v Českých Budějovicích svou o deset let mladší partnerku. Muž po činu z místa utekl a pravděpodobně spáchal sebevraždu. Policisté našli o pár hodin později jeho tělo.

Tagy: policie vražda Táboř novorozeně

Zdroje: ČTK