Na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu se pokusil upálit muž

- Aktuality autor: Michal Polák

Na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu se dnes zapálil jednapadesátiletý muž. Ihned byl převezen do nemocnice, motiv jeho činu zatím není znám. Podle agentury ANSA jde o italského občana, jehož zdravotní stav je nyní vážný. 

Náměstí Sv.Pavla

Náměstí Sv.Pavla,zdroj: Profimedia.cz

K incidentu došlo kolem půl deváté ráno. Kamery zaznamenaly, jak muž, který měl nejspíš oblečení polité benzinem, škrtl zapalovačem a začal hořet. Jako první na místě zasahoval jezuitský kněz, který šel kolem. Snažil se muže uhasit svým kabátem. Následně mu přispěchali na pomoc dva policisté, kteří použili hasicí přístroj. Oba museli být ošetřeni v nemocnici kvůli popáleninám na rukou a kvůli tomu, že se nadýchali kouře. 

Záchranáři zraněného odvezli do nedaleké nemocnice Santo Spirito. Lékaři zjistili, že utrpěl vážné popáleniny v horní části těla a rozhodli o jeho převozu do jiné římské nemocnice, kde mají specializované popáleninové pracoviště. 

Pokus o sebevraždu po patnácti letech

Proč se Ital uchýlil k tomuto činu, není jasné. Policisté u něj nalezli jen kousek papíru, na kterém měl telefonní číslo své dcery. 

K podobnému pokusu o sebevraždu upálením došlo na Svatopetrském náměstí před 15 lety. V roce 1998 se tam zapálil čtyřicetiletý Alfredo Ormando. Protestoval tak proti nepochopení, se kterým se setkal kvůli své homosexuální orientaci. Utrpěl vážné popáleniny a po deseti dnech zemřel.

Tagy: Vatikán pokus o sebevraždu

Zdroje: ČTK