Na Štědrý den budou obchody otevřeny až do odpoledne

- Aktuality autor: Jan Pastor

Obchodní řetězce letos na Štědrý den už dál nezkrátí otevírací dobu a lidé v obchodech budou moci nakupit ještě odpoledne. Vyplývá to z ankety ČTK mezi obchodníky. Některé obchodní řetězce v předchozích dvou letech po kritice odborářů prodejny na Štědrý den zavřely dříve, než původně plánovaly.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Supermarkety Albert budou mít 24. prosince otevřeno do 15:00 a hypermarkety Albert do 16:00 hodin. Na Boží hod, tedy 25. prosince, budou prodejny Albert zavřené. Nicméně již 26. prosince prodejny otevřeme jako v běžné dny," sdělila dnes Simona Caidlerová ze společnosti Ahold, která prodejny Albert provozuje.

Do 14:00 budou na Štědrý den otevřeny všechny obchody Tesco a většina supermarketů Billa. "Tesco se tímto krokem snaží vyjít vstříc také svým zaměstnancům, kteří se tak mohou na sváteční večer připravit a prožít jej v klidu se svými blízkými," uvedla mluvčí Tesco Stores ČR Eva Karasová.

Zákon prodejní dobu nereguluje

Stejně jako prodejny Albert budou i obchody Tesco a Billa znovu otevřeny v pondělí 26. prosince. Podobnou otevírací dobu bude mít o vánočních svátcích většina zbývajících obchodních řetězců, které působí v Česku.

Zákon prodejní dobu obchodů v Česku během vánočních či státních svátků nereguluje. Odboráři v předchozích letech některé obchodní řetězce kritizovali za to, že jim nevyšly vstříc a na Štědrý den nechaly prodejny otevřené až do pozdních odpoledních hodin.

Zdroje: ČTK