Na Slovensku padl jackpot. Výherce si odnese téměř osm milionů eur

- Aktuality autor: Danica Klein

Ve slovenské číselné loterii Euromiliony dnes padl jackpot 7,78 milionu eur (téměř 188 milionů korun). Jde o druhou nejvyšší výhru v historii země. Vyplývá to z informací státní loterijní společnosti Tipos.

Šťastný výherce uhodl všech sedm vylosovaných čísel a také dodatkové číslo. Tiket podal na východě země. Jackpot se shromažďoval sedm let. Šance na jeho získání ve hře Euromiliony je jedna ku zhruba 34,5 milionu; je tak dvaapůlkrát menší než v tradiční číselné hře Loto (někdejší Sportky).

Tipos má dostatek peněz

Pohádková výhra odpovídá 843násobku průměrné roční hrubé mzdy na Slovensku. Výherce by si za jackpot mohl koupit například 580 vozů Škoda Octavia, která byla loni nejprodávanější značkou aut na Slovensku. O výhru se ale musí nejprve přihlásit.

Tipos uvedl, že má dostatek peněz na vyplacení výhry. Národní sázková firma se podobně jako česká Sazka dostala do problémů a kvůli prohranému soudnímu sporu požádala soud o udělení ochrany před věřiteli. Nakonec však od této ochrany sama odstoupila.

Sazka skončila v konkurzu kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 areny. 
Dosud nejvyšší výhra ve slovenské loterii, přes 11 milionů eur (asi 266 milionů korun), padla v roce 2009. Rekordní jackpot byl zaznamenám ve hře Loto.

Tagy: Slovensko výhra sázka jackpot

Zdroje: ČTK