Na silnice napadlo čtvrt metru sněhu. Doprava kolabuje

SLEDUJEME - Aktuality autor: Danica Klein

Dopravu v řadě regionů Česka znovu komplikuje sníh, v noci na dnešek padal hlavně v Čechách a na Vysočině. V Moravskoslezském kraji naopak platí do dnešních 18:00 pro všechny okresy kromě Bruntálska a Opavska výstraha před ledovkou. 

Dopravu komplikuje sněžení

Dopravu komplikuje sněžení,zdroj: Mediafax

K opatrnosti silničáři nabádají i v horských úsecích, které pokrývá ujetý nebo zledovatělý sníh a sněhové jazyky. Policisté od rána vyjeli i k několika nehodám, zřejmě nejvážnější byla v Praze, kde havarovaný kamion na čtyři hodiny zablokoval jihozápadní část pražského okruhu. 

V Praze a v Plzeňském kraji napadlo přes noc až deset centimetrů sněhu. Sníh připadl i v Jihočeském, Středočeském, Ústeckém a Karlovarském kraji. Silnice jsou však sjízdné, místy ale musejí řidiči počítat s rozbředlým nebo ujetým sněhem. Silná vrstva sněhu však zůstává na pražském okruhu, kde kvůli tomu byla omezena rychlost. 

Ujetý sníh je rovněž na silnicích ve vyšších polohách Pardubického kraje, na Lanškrounsku navíc hrozí ledovka. Zledovatělý sníh až do deseti centimetrů leží i silnicích druhé a třetí třídy ve vyšších polohách Vsetínska a v Olomouckém kraji se ve vyšších polohách na některých silnicích začaly kvůli nárazovému větru tvořit sněhové jazyky a závěje, platí to hlavně pro Jesenicko, Přerovsko, Olomoucko a Šumpersko.

Tagy: Česko počasí sníh

Zdroje: ČTK