Na Rychnovsku havaroval autobus: Jeden člověk nepřežil, dalších pět je zraněných

- Aktuality autor: Danica Klein

Při střetu osobního auta a autobusu na výjezdu z Podbřezí na Rychnovsku dnes ráno zemřel řidič automobilu. Řidič autobusu a čtyři pasažéři byli lehce zraněni. Silnice I/14 byla v místě nehody několik hodin uzavřená, řekla mluvčí rychnovské policie.

Nehoda se stala před sedmou hodinou na rovném úseku silnice mezi Chábory a Dobruškou. "Z dosud nejasných příčin pětatřicetiletý řidič osobního automobilu vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s linkovým autobusem," uvedla mluvčí. V autobuse utrpěli lehká zranění tři ženy a dva muži, mezi nimi i řidič autobusu. Záchranáři je převezli do rychnovské nemocnice. Dalších osm cestujících z autobusu vyvázlo z nehody bez zranění.

Po nárazu zůstal autobus opřený o svodidla, kvůli zablokovaným dveřím se pasažéři nemohli dostat ven. "Hasiči přistavili nastavovací žebříky a rozbitými okny evakuovali všechny lidi z autobusu. Čtyřem cestujícím a řidiči poskytli první předlékařskou pomoc," uvedla mluvčí královéhradeckých hasičů. Hasiči museli také pomocí hydraulického zařízení vyprostit tělo řidiče z osobního automobilu.

Hlavní silniční tahy mezi Rychnovem nad Kněžnou a Dobruškou byl po nehodě uzavřený v obou směrech, motoristé museli využít objízdné trasy. Komunikace byla opět otevřena před polednem.

Tagy: autonehoda zranění policie mrtvý

Zdroje: ČTK