Na prezidentského kandidáta Caina si kvůli obtěžování stěžuje další žena

- Aktuality autor: Danica Klein

Čtvrtá žena dnes obvinila republikánského prezidentského kandidáta Hermana Caina, že se vůči ní dopustil v 90. letech sexuálního obtěžování. Je první z údajných obětí, která obvinění nevznesla anonymně. Představitelé Cainovy prezidentské kampaně výrok označili za lživý.

Sharon Bialeková tvrdila, že se Cain dopustil sexuálního obtěžování, když byl ředitelem americké asociace restaurací. V roce 1997 se údajně s Cainem setkala, protože doufala, že jí pomůže sehnat práci.

Poškozená se obrátila na novináře

"Místo abychom šli do úřadu, náhle mi sáhl na nohu, pod sukni a směrem k mým genitáliím. Také tlačil mou hlavu směrem ke svému klínu," tvrdila Bialeková. Uvedla také, že Cain přestal, když ho k tomu vyzvala. Žádnou stížnost prý nevznesla, protože nebyla podřízená současného republikánského prezidentského kandidáta.

Cainovi stoupenci obratem tvrzení Bialekové popřeli. "Všechna obvinění ze sexuálního obtěžování vznesená vůči Hermanu Cainovi jsou naprosto lživá. Pan Cain nikdy nikoho neobtěžoval," uvedl jeho mluvčí.

V uplynulém týdnu se objevila další tři obvinění, že se Cain jako ředitel americké asociace restaurací dopustil sexuálního obtěžování. O prvních dvou případech informoval server Politico, další údajně poškozená se sama obrátila na novináře.

První místo

Cain ze zveřejnění informací o údajném sexuálním obtěžování obvinil svého soupeře v boji o republikánskou nominaci, texaského guvernéra Ricka Perryho. Právě od Perryho přešla řada sympatizantů ke Cainovi, který se tak v říjnu překvapivě zařadil na první místo v průzkumech před republikánskými primárkami.

Primární volby, z nichž vzejde republikánský kandidát do prezidentských voleb, začnou v lednu. Vítěz se příští rok v listopadu utká s úřadujícím demokratickým prezidentem Barackem Obamou.

Tagy: USA kandidát

Zdroje: ČTK