Na pražské Florenci se bomba nenašla. Pachatel je neznámý

- Aktuality autor: Jan Pastor

AKTUALIZUJEME: Policie od dnešního rána kvůli anonymnímu oznámení zhruba čtyři hodiny prohledávala prostory nedaleko stanice metra Florenc v Praze 8.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Policie od dnešního rána kvůli anonymnímu oznámení zhruba čtyři hodiny prohledávala prostory nedaleko stanice metra Florenc v Praze 8. Kvůli nahlášené bombě byla na místě několik hodin omezena doprava, zcela uzavřena byla část Sokolovské ulice. Z přilehlých budov bylo evakuováno několik stovek lidí. Bezpečnostní prohlídka byla ukončena ve 13:15, nic se nenašlo, řekl ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Nahlášení bomby nyní podle něho prověřují kriminalisté. Nabízí se podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy, kterého se dopustil zatím neznámý pachatel, uvedl Hulan. 
Oznámení o umístění výbušniny policie přijala zhruba v 09:15 prostřednictvím linky 112. Bomba měla být v budově, kde je velké množství obchodů a kanceláří. Na místo kvůli tomu zamířily čtyři desítky policistů i pyrotechnik se speciálně vycvičeným psem.

Byl uzavřen výstup ze stanice metra Florenc na Sokolovskou ulici a také přerušen provoz tramvají 8 a 24 mezi stanicemi Florenc a Palmovka. "Tramvaje nemohly po celou dobu bezpečnostní prohlídky projíždět ulicí Sokolovskou, která byla zcela uzavřena od ulice Prvního pluku až k přemostění ulicí Wilsonovou," uvedl k tomu Hulan.

Tagy: bomba evakuace florenc

Zdroje: ČTK