Na pražské centrále České pošty zasahuje komando policistů

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Policie od rána zasahuje v centrále České pošty v pražské ulici Politických vězňů a také v Olšanské ulici na Žižkově. Důvody zásahu zatím nejsou jasné. Akce může mít spojitost s kauzou údajných manipulací se stavebními zakázkami,v níž Česká pošta figuruje.

Pobočka České pošty

Pobočka České pošty,zdroj: Isifa.com

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu rozšířil podle Matuly trestní stíhání tří zástupců zadavatele a dvou zástupců stavebních společností o zločin sjednání výhody při zadání veřejné zakázky.

Obvinění podle policistů jednali jako organizovaná skupina, která manipulovala s veřejnými zakázkami malého rozsahu na stavební práce. K dnešnímu dni policie stíhá v této věci 15 fyzických osob a čtyři právnické. 

Policie v objektech pošty zasahovala již na konci ledna v souvislosti s možnými zmanipulovanými stavebními zakázkami. Tehdy obvinila devět lidí včetně bývalých zaměstnanců pošty, i samotnou Českou poštu.

Zásah policie nedávno zmínil ministr vnitra Milan Chovanec, když oznamoval odchod generálního ředitele pošty Petra Zatloukala a jeho nahrazení Martinem Elkánem. 

Státní podnik Česká pošta provozuje kolem 3,2 tisíce poboček a zaměstnává přes 32 tisíc lidí. Roční tržby se loni pohybovaly kolem 19,5 miliardy Kč a zisk přesáhl 300 milionů korun. 

Tagy: policie Česko zásah ČR Česká pošta

Zdroje: ČTK