Na Moravě zatčeni mladí násilníci i dvaašedesátiletý zloděj

- Aktuality autor: red

Ostravští kriminalisté obvinili z loupeže a dalších trestných činů čtyři mladíky ve věku od 19 do 21 let, kteří přepadli a zbili v Ostravě-Svinově osmapadesátiletého muže. Hrozí jim až deset let vězení, sdělila mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Mladíci pronásledovali kolemjdoucího chodce a několikrát ho srazili k zemi. Sebrali mu krosnu, v níž měl spací pytel, oblečení, knihy, elektroniku, peníze v různých měnách a platební karty, vracel se totiž domů z pobytu v zahraničí.  Muži se ale podařilo nakonec utéct a přivolat policii.

Zbabělci útočí v přesile

Dva mladíky policisté zadrželi v bance, když se snažili cizí peníze vyměnit. Přitom si všimli, že  jeden z nich má na botách stopy krve. Ta podle expertízy patřila jednapadesátiletému bezdomovci, který byl zkopán a těžce zraněn v úterý ráno.

Mladíci podle policie útočili zbaběle, bezdůvodně a náhodně, protože se rozhodli, že někoho zbijí. Kriminalisté je obvinili z loupeže, pokusu o těžké ublížení na zdraví, výtržnictví a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Všem čtyřem hrozí trest od dvou do deseti let. Policisté již podali návrh, aby je soud poslal do vazby. Doufejme, že bude přijat a jejich čin nebude posuzován jako nepodařená legrace či mladická nerozvážnost...

Stařík okrádal stařík

Brněnská policie zase zadržela dvaašedesátiletého muže, který  okrádal seniory minimálně o 20 let starší. Za podvod mu hrozí až pětileté vězení, řekl mluvčí brněnské policie Pavel Šváb.

"Muž je obviněn z 18 skutků. Svého jednání se dopouštěl nejen v Brně, ale ve čtyřech případech i na seniorech na Znojemsku a ve třech případech na Břeclavsku," uvedl Šváb. Škoda podle něho dosáhla téměř 150.000 korun.


Pachatel si podle Švába nejprve zjistil informace o rodině podvedených seniorů a pak před nimi předstíral hovor s jejich dětmi. Pod smyšlenou záminkou pak požadoval peníze na dlažbu, vodovodní baterie či průtokový ohřívač.

Zdroje: ČTK