Na místě vykolejení vlaku už našli místo s uvolněnými šrouby

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Drážní inspekce o víkendu našla na železniční trati mezi Vyškovem a Ivanovicemi na Hané uvolněné šrouby a upevňovadla kolejí. Patrně povolily vlivem vedra. Závada je odstraňována.

V kritickém úseku je snížena rychlost pro projíždějící vlaky. Potíže byly odhaleny na 120 metrů dlouhém úseku, který navazuje na trať, na níž předminulou neděli vykolejil vlak.  Řekl to mluvčí inspekce Martin Drápal. 

Právě uvolněné šrouby a upevňovadla kolejí patrně v uplynulých dnech způsobily i vykolejení nákladního vlaku. Trať u Vyškova je součástí rušného železničního tahu Brno-Přerov. Při nehodě vykolejilo třináct z celkem pětadvaceti prázdných vagonů na uhlí. 

Personální postihy

Strojvedoucí, kteří po této trase před kolizí projížděli, si údajně stěžovali na "zvlněné" koleje. Kvůli nehodě byl odvolán Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) z funkce traťmistr i vrchní mistr, kteří měli za povinnost péči o koleje. 

SŽDC vede ve věci vlastní vyšetřování. Její mluvčí Pavel Halla uvedl, že lze očekávat i další personální postihy. Patrně budou oznámeny v tomto týdnu. Přesnou příčinu neštěstí, při němž nebyl nikdo zraněn, Drážní inspekce zatím nestanovila. 

"O současných potížích víme a již je řešíme. Do konce června se uskuteční na trati na Vyškovsku dvě jednodenní výluky, při nichž se počítá s dalšími opravami kolejí," uvedl Halla. Drápal zdůraznil, že podrobné kontroly, zaměřené hlavně na dotažení šroubů u kolejí, se po nehodě u Vyškova budou konat na více místech republiky.

Tagy: vlak železnice inspekce

Zdroje: ČTK