Na Kroměžířsku hořel barák, majitel v kritickém stavu

- Aktuality autor: red

S rozsáhlým požárem rodinného domku se dnes v Kvasicích na Kroměřížsku potýkali hasiči. V něm objevili zřejmě jeho majitele, kterého transportovali v kritickém stavu vrtulníkem na popáleninové centrum v Brně, řekli mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček a mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Muž utrpěl popáleniny dýchacích cest, obličeje a hlavy. Byl uveden do umělého spánku a olomoucká letecká záchranná služba jej v kritickém stavu převezla do Brna," uvedl Olšan.

Příčinou zřejmě nedbalost

Mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová řekla, že stav muže je vážný. "V aktuálním čase je ale stabilizovaný," doplnila.

Plameny domek zasáhly ráno. Na místo vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů z Otrokovic a Kroměříže, které posílila jednotka dobrovolných hasičů z Kvasic.

"Hasiči rychlým zásahem zabránili zasažení dalších objektů a uchránili další majetek," řekl Mitáček. Plameny se záchranářům podařilo zlikvidovat po hodině intenzivního hašení.

Jako nejpravděpodobnější příčinu vzniku ohně vyšetřovatel označil nedbalost majitele domu. Plameny zničily část obytných místností a způsobily škodu odhadem za 100.000 korun.

Zdroje: ČTK