Na Kladensku zemřeli dva lidé zřejmě po otravě pervitinem

- Aktuality autor: red

Ve Stochově na Kladensku v neděli zemřeli dva lidé po požití pervitinu. Dalšího člověka záchranáři převezli s poruchami vědomí do nemocnice. Informaci sdělila mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Podle mluvčí kladenské policie Jany Šteinerové jsou oběťmi čtyřiatřicetiletý muž a jednadvacetiletá žena. Spojitost s pervitinem ale zatím Šteinerová nepotvrdila s tím, že vyšetřování je teprve na začátku.

Podle starostky Stochova Stanislavy Fišerové zemřelí přebývali v domě, kde byla dříve odhalena pěstírna marihuany. Záchranáři do budovy na Honickém náměstí vyjížděli už v sobotu, kdy pomáhali jednomu mladíkovi. "Stěžoval si, že je mu špatně, že si zřejmě koupil špatnou dávku. Převezli jsme ho do kladenské nemocnice, kde strávil noc. Když se ráno vrátil do bytu, našel tam dva mrtvé a jednoho člověka v bezvědomí. Takže jsme tam vyjížděli znova," uvedla Janečková. Lékař podle ní u mrtvého muže a dívky mohl jen konstatovat smrt. "Je tam podezření na otravu pervitinem," dodala.

Policie podle Šteinerové k případu vyjížděla v neděli dopoledne. "Na místě byly nalezeny dvě osoby bez známek života a jedna osoba ve špatném zdravotním stavu," uvedla mluvčí. Cizí zavinění podle ní nebylo prokázáno. Třicetiletý muž skončil v nemocnici, u obou mrtvých byla nařízena soudní pitva. "Jelikož je vyšetřování na samém začátku, nebudou se z taktických důvodů k případu poskytovat bližší informace," uvedla.

Podle starostky mrtví přebývali v domě, v němž byla loni odhalena velká pěstírna marihuany s více než stovkou vzrostlých rostlin. V budově tehdy údajně prudce stoupla spotřeba proudu, energii pachatel odebíral načerno. "Já na ten dům vidím, je to tak sto metrů od místa, kde bydlím," řekla Fišerová. Podle ní ale v minulosti nebyly s jeho obyvateli žádné problémy. "Teď je ten objekt vyklizen, měl by ho vlastnit nějaký Vietnamec," dodala starostka.

Zdroje: ČTK