Na jižní Moravě se letos narodily dvě děti minutu po půlnoci

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Na jižní Moravě se letos stejně jako loni narodily dvě děti minutu po silvestrovské půlnoci. V obou případech jde o chlapečky, oba pocházejí z Brna. Minutu po půlnoci se narodil také chlapec v kroměřížské nemocnici ve Zlínském kraji. Zatím jde o první narozené děti v letošním roce v ČR. Vyplývá to z informací ČTK od zdravotníků. 

Novorozenec (ilustrač. foto)

Novorozenec (ilustrač. foto),zdroj: ThinkStock

Prvním letošním dítětem v Jihomoravském kraji se stali Tomáš Věchet a Kryštof Mlčoch. Jejich rodiče pochází v obou případech z Brna. Kryštofa Mlčocha jeho maminka porodila ve Vyškově. 

Malý Kryštof při porodu vážil 3715 gramů a měřil 50 centimetrů. Tomáš je o centimetr menší a vážil 3720 gramů. Narodil se mamince v Brně na Obilním trhu, řekl ředitel brněnské Nemocnice Milosrdných bratří Josef Drbal, který porody v kraji eviduje. 

Šest minut po půlnoci se narodila v Brně-Bohunicích Nela Kubešová, 32 minut po půlnoci Štefan Filo v Nemocnici Milosrdných bratří. První dítě eviduje také nemocnice v Kyjově na Hodonínsku. V nemocnicích v Znojmě, Blansku, Břeclavi a Ivančicích na první letošní děti stále čekají. 

Tagy: Porod Silvestr Jižní Morava

Zdroje: ČTK