Na jihu Alžírska spadlo nákladní letadlo. Sedm lidí zemřelo

- Aktuality autor: Michal Polák

Na jihu Alžírska se dnes ráno zřítilo ukrajinské nákladní letadlo se sedmi lidmi na palubě. Nehodu nikdo nepřežil. Stroj směřoval do Rovníkové Guineje, kam údajně dopravoval vybavení pro těžbu ropy.

Letadlo Antonov An-30

Letadlo Antonov An-30,zdroj: flugzeuginfo.net

Alžírská tisková agentura APS oznámila, že letadlo spadlo asi 15 kilometrů od letiště v saharském Tamanrasetu tři minuty po startu. Alžírské úřady tvrdí, že na palubě bylo šest Ukrajinců a jeden Rus. Podle agentury Interfax záchranáři nalezli na místě neštěstí sedm těl. Spekuluje se, že příčinou havárie mohly být technické problémy. Zda tomu tak skutečně bylo, musí ale potvrdit vyšetřování. 

 

V Tamanrasetu měl stroj mezipřistání, podle všeho zde tankoval palivo. Letadlo podle leteckého portálu avherald.com odstartovalo ze Skotska, z glasgowského letiště Prestwick, a cestu mělo zakončit v Malabu, tedy v metropoli Rovníkové Guineje. 

Letoun ruské výroby Antonov-12 patřil ukrajinské společnosti Aero Alliance. Letadlo se zřítilo brzo ráno do horského terénu, který komplikuje pátrací operaci. Soukromá společnost Aero Alliance vznikla v roce 1992 a má k dispozici sedm letadel typu An-12. Pomáhá při přepravě humanitárních potřeb pro OSN a má licenci i pro převoz nebezpečných nákladů včetně vojenského materiálu. 

Tagy: Rusko Ukrajina pád letadla Alžírsko antonov

Zdroje: ČTK