Na Hodonínsku pokračuje pátrání po třech zmizelých vodácích

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Na Hodonínsku pokračuje již třetím dnem pátrání po dvou mužích a šestiletém dítěti, kteří zmizeli při splavování řeky Moravy. Policisté a hasiči ji dnes budou propátrávat ze tří člunů. Situaci jim ale komplikuje poměrně vysoký stav vody, který způsobil vydatný noční déšť. Řekl to mluvčí policie Petr Zámečník. 

Pátrání (ilustrační foto)

Pátrání (ilustrační foto),zdroj: Mediafax

Vodohospodáři ve čtvrtek snížili hladinu v kritickém úseku mezi Rohatcem a Strážnicí, aby pomohli záchranářům v pátrání. Našla se sice ve vodě převrácená loďka, neví se ale, zda je to ta, kterou si výletníci pronajali a v níž se měli plavit. 

Dnes měl podnik Povodí Moravy hladinu ještě více snížit. Patrně to nebude možné. Po nočním dešti se průtok v řece zvýšil o třetinu a hladina šla o půl metru nahoru, uvedl mluvčí. 

Do pátrání v člunech se dnes zapojí 20 hasičů a policistů. Břehy pročesali důkladně v uplynulých dvou dnech. Pátrání s termokamerou, umístěnou v policejním vrtulníku, nepřineslo ve čtvrtek žádný výsledek. Zda bude vrtulník nasazen i dnes, ještě není rozhodnuto. 

"Uvítáme jakékoli svědectví lidí, kteří trojici ve středu dopoledne v člunu třeba jen zahlédli," doplnil Zámečník. 

Trojice využila slunečný první květnový den k výletu. Měla v plánu sjet řeku Moravu ze Strážnice do zhruba deset kilometrů vzdáleného Rohatce, a to na vypůjčené loďce. Tok je v tomto úseku zcela klidný, tedy bez nebezpečných splavů. 

Když do smluveného cíle trojice nedoplula, jejich příbuzní se v 19:30 obrátili na policii, která vyhlásila pátrání. Policie již kontaktovala všechny známé pohřešovaných, navštívila hotely, restaurace a nemocnice na Hodonínsku, ale ani tam je nenašla. Na jejich mobilní telefony se nelze dovolat.

Tagy: pátrání řeka Morava

Zdroje: ČTK