Na Hodonínsku boural a hořel kamion, řidič včas unikl

- Aktuality autor: Jan Pastor

Jihomoravští hasiči v noci na dnešek zasahovali u nehody kamionu u Louky na Hodonínsku. Jeho řidiči se včas podařilo uniknout z kabiny havarovaného stroje, která později začala hořet. Kromě požáru museli hasiči z vozu také přečerpávat naftu. Vytékala na zem v blízkosti řeky i zdrojů pitné vody, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Kamion havaroval asi 15 metrů od řeky Veličky. Nedaleko se navíc nacházejí vrty zdrojů pitné vody. Hasiči proto kontaktovali pracovníky Povodí Moravy, České inspekce životního prostředí a odboru životního prostředí Městského úřadu ve Veselí nad Moravou. Monitoring řeky znečištění neprokázal.

Podle hasičů bylo v nádrži havarovaného kamionu asi 1000 litrů nafty. Zhruba 850 až 900 litrů hasiči přečerpali do sudů. Zbytek unikl. Mnohem větší ekologická zátěž však mohla vzniknout, pokud by se rozbila cisterna kamionu. Řidič v ní převážel z Rakouska do Otrokovic na Zlínsku 20.000 litrů použitého fritovacího oleje k recyklaci.

Požárem kabiny kamionu podle vyšetřovatele hasičů vznikla škoda za 1,5 milionu korun. "Na čtyři miliony korun vyčíslil hodnotu cisternového návěsu, který se hasičům rychlým zásahem podařilo před ohněm uchránit," dodal Haid. Příčinu nehody vyšetřovatelé zkoumají, ve hře je technická závada.

Tagy: nehoda kamion

Zdroje: ČTK