Na dálnici D1 u Hranic havaroval kamion, silnice je nyní uzavřena

- Aktuality autor: Michal Polák

Nákladní vozidlo havarovalo dnes před polednem na dálnici D1 u Hranic u odbočky na Potštát. Vůz narazil do svodidel a následně i do protihlukové stěny, při nehodě uniklo velké množství provozních kapalin.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Čtěte dále: Dálnici D1 blokuje řada nehod

Část se jich dostala až do místního potoka Velička, hasiči museli postavit norné stěny, řekl krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Řidič utrpěl jen tržnou ránu na hlavě. Dálnici D1 nakonec museli v místě nehody policisté uzavřít.

"Hasiči vzhledem k velkému úniku provozních kapalin na komunikaci povolali chemický speciál a také k pomoci při stavění norné stěny i jednotku dobrovolných hasičů z Hranic. Nepatrné množství uniklých provozních kapalin se odtokovými kanály dostalo i do místního potoka Velička. Hasiči je zachytili pomocí norné stěny," uvedl Hošák.

Hasičům práci komplikoval i mráz. Při stavění stěny se museli nejprve prosekat ledem na zamrzlém potoce. "Zbylou naftu z proražené nádrže hasiči přečerpali do náhradních sudů a pomocí sorbentu likvidovali uniklé provozní kapaliny z vozovky," doplnil Hošák.

Další dvě nehody

V době jejich zásahu se staly další dvě nehody. Nejprve nepozorný řidič dostal smyk a narazil do svodidel. Šlo ale jen o menší náraz. Za pár minut poté narazilo další osobní auto do vozidla hasičů, i tato nehoda se obešla bez zranění.

Řidiče nákladního vozu ošetřila záchranná služba. "Měl tržnou ránu na hlavě, ponechali jsme ho na místě," uvedl náměstek HZS Olomouckého kraje Jan Weinberg.

Policisté museli nakonec úsek dálnice D1 uzavřít. "Dálnice bude v tomto místě uzavřena několik hodin kvůli vyprošťování havarovaného kamionu. Doprava se odklání na silnici I/47 směrem na Lipník nad Bečvou," řekl dnes po 15:00 krajský policejní mluvčí Michal Pižurin.

Tagy: nehoda D1

Zdroje: ČTK